Útoky sociálneho inžinierstva v praxi
Mali ste už niekedy dojem, že s Vami niekto manipuluje? Že na to, aby dosiahol svoje ciele, používa "nedovolené" techniky?
Píšete školskú prácu, semestrálku, bakalárku alebo diplomku, a potrebujete praktický pohľad na problematiku sociotechník?
Sociotechnické manipulácie sú rozšírené nielen v pracovných kolektívoch v rámci napr. mobingu vo vzťahu nadriadený / podriadený, ale sú aj často využívanou metódou pri útokoch v oblasti informačných a komunikačných technológií. No a samozrejme, tento typ útokov je významne a s vysokou mierou úspešnosti používaný spravodajskými službami v kategórii HUMINT (Human Intelligence).
Ako v praxi sociotechnický útok funguje?
Ako identifikovať sociotechnický útok?
Aký je sociotechnický cyklus a aké sú typické sociotechnické metódy?
Aké sú varovné príznaky útoku a typické ciele?
Čo útočníkovi uľahčí sociotechnický útok?
Odpovede na tieto otázky a určenie základných postupov pri ochrane pred sociotechnickými útokmi vrátane možných postupov pre jednotlivé kategórie klasifikovaných informácií Vám poskytne tento 13-stranový materiál vo formáte PDF.
Je spracovaný na základe štúdia autora, jeho praxe v bezpečnostných zložkách štátu, ako audítora systémov riadenia informačnej bezpečnosti a na pozíciách bezpečnostného pracovníka čiastkovo riadiaceho bezpečnosť nadnárodnej spoločnosti v krajinách strednej a východnej Európy.
Materiál je určený pre bezpečnostných pracovníkov, študentov stredných a vysokých škôl, záujemcov o túto problematiku a širokú verejnosť.