• Margita Čapkovičová

Margita Čapkovičová

  • Krajina: Slovak Republic
  • Firma: hviezdy.eu
  • Celkovo kníh/ diel: 2
Zobraziť knihy/ diela

Prosím prihláste sa pre kontaktovanie autora Margita Čapkovičová

Autorka Margita Čapkovičová a detské knihy:

 

Korytnačka a slimáky. Výbuch sopky.

Opička a lev. V džungli.

Veselé príbehy. O čarodejných balerínkach, o stratených korálikoch, o kúzelnom vedre a o hovoriacom hrnci.

Zlatý dráčik. Neočakávané vyliahnutie.


 

www.hviezdy.eu

www.facebook.com/hviezdyeu

 


O autorke:

 

Ďakujem Vám za venovanie Vášho času čítaním o mne. Moje meno je Margita. Vyrastala som na dedine medzi krásnymi pohoriami Karpát. V dospelosti som sa presťahovala do pekného historického mesta Trnavy. Vydala som sa a narodili sa mi dve pekné veľmi talentované dcéry, ktoré sú už dávno dospelé.

Písanie krátkych detských príbehov bolo mojim hobby už veľa rokov. Raz v jeden večer som mala dlhú a celkom inú konverzáciu s mojimi dcérami ako zvyčajne. Pýtali sme sa jedna druhej, o čom sme tajne snívali, keď sme boli mladé. Čo by sme skutočne chceli robiť, ak by to bolo možné? Najstaršia dcéra vravela, že vždy chcela písať, ale hlavne snívala byť umeleckou maliarkou. Moja mladšia dcéra prezradila, jeden z jej tajných snov bolo byť spisovateľkou a zvykla si občas písať rozmanité krátke články. Ja som sa im priznala, že si už dlhšie len tak pre zábavu píšem rôzne krátke detské príbehy. Všetky tri sme boli prekvapené, lebo sme mali presne tú istú tajnú túžbu, písať knihy, ale nevedeli sme to jedna o druhej. Ani jedna sme nemali dosť odvahy niekomu o tom povedať. Nemysleli sme si, že by to mohlo byť reálne.

Vďaka tomuto rozhovoru som podporila a navrhla dcéram, aby sme s tými našimi príbehmi niečo spravili a pokúsili sa ich niekde publikovať. Trvalo to ešte nejakú dobu, kým som dcéry presvedčila, aby sme to aspoň skúsili. No nakoniec zobrali odvahu a začali sme spolu navrhovať ilustrácie, opravovať a editovať naše existujúce poznámky a príbehy. Spoločne si doteraz pomáhame aj pri tvorbe ďalších nových knižiek.

Som nesmierne šťastná a vďačná, že sme si splnili jeden z našich dlhoročných tajných snov.

Dúfam, že Vás naše knižky potešia tak, ako my ich s veľkým nadšením a radosťou píšeme. Sú to príbehy veselé, ale aj poučné.Komentáre

Loading...
Loading...