Soňa Rebrová

  • Krajina: Slovak Republic
  • Celkovo kníh/ diel: 2
Zobraziť knihy/ diela

Prosím prihláste sa pre kontaktovanie autora Soňa Rebrová

Soňa Rebrová sa narodila v Bratislave. V svojom živote sa viackrát sťahovala – v detstve bývala v Bratislave, neskôr Leopoldove (2 roky), od základnej školy až po strednú zase v Banskej Bystrici. Potom sa opäť vrátila do Bratislavy, kde študovala na PdFUK v Bratislave. Po narodení detí sa presťahovala aj s manželom do Ivanky pri Dunaji, kde býva doteraz.


Soňa Rebrová začala písať ešte v detstve, keď písala básničky a jedna jej vyšla aj v novinách. Na strednej škole si uvedomila, že písanie ju baví a iné ako byť novinárkou alebo spisovateľkou nechce. Hneď po materskej dovolenke sa zamestnala v denníku SME, kde 6 rokov pracovala ako vedúca redaktorka prílohy Škola a rodina. Neskôr vydávala aj vlastný časopis, a pracovala aj pre STV, televíziu TA3 či časopis Markíza.


V roku 2006 natočila film Od pôrodu po prvý rôčik.V roku 2009 navrhla reláciu Lekárske omyly a víťazstvá, ktorú dva roky vysielala televízia STV (produkcia MAYA). Jej prvou publikáciou bola praktická knižočka Tehotenstvo s úsmevom, ktorá je stále v predaji.


Neskôr sa začala venovať náročnejším témam: za príbeh v časopise Markíza o dievčatku chorom na rakovinu získala Novinársku cenu. Tento príbeh neskôr spísala do mimoriadne emotívnej knihy EMA, (Evitapress 2010), ktorá mala u čitateľov mimoriadny úspech. Titulu sa predalo 10 000 kusov a dnes je už vypredaný.


Náročné témy sú to, čo ju baví: V roku 2014 vydala knihu Odsúdená pre život, v ktorej sa venuje mimoriadne náročnej téme – 2. svetovej vojne a koncentračnému táboru. Kniha je súhrnom udalostí, ktoré sa naozaj stali, spojeným do jedného príbehu. Zatiaľ jediným románom, ktorému vládne ľahšia téma – láska – je román Miluj ma, ak to dokážeš, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Motýľ.


Aktuálne sa venuje svojmu vydavateľstvu BESTSELER, písaniu kníh, a hlavne neziskovej organizácii ŽELAJ SI, pomocou ktorej plní sny ťažko chorým deťom. Poskytuje aj rady pre rodičov na internetovej stránke www.prerodicov.sk a pomocou ďalšej stránky www.1000knih.sk umožňuje autorom, ktorým knihy nevyšli knižne, aby ich vydali cez túto stránku online vo forme pdf. Najlepšie z nich vyberá aj do knižnej verzie, ktoré vydáva vo svojom vydavateľstve BESTSELER.


Rada cestuje, vyrába veci z dreva, venuje sa wakeboadingu, hľadaniu húb a ako pravý vodnár aj záchrane sveta.


Jej slogan: Ľudia hovorili, že je to nemožné. Až prišiel jeden, ktorý o tom nevedel, a dokázal to!


Komentáre

Loading...
Loading...