Soňa Rebrová

Pridal ruddy 18/07/2016 0 Komentáre Predstavujeme autora,

Vážení čitatelia, v našej novej sérii blogov Predstavujeme autora by sme Vám radi postupne predstavili významných autorov publikujúcich na medzinárodnej platforme www.ecoletra.com.

 

Dnes Vám predstavujeme autorku Soňu Rebrovú

Soňa Rebrová začala písať ešte v detstve, keď písala básničky a jedna jej vyšla aj v novinách. Na strednej škole si uvedomila, že písanie ju baví a iné ako byť novinárkou alebo spisovateľkou nechce. Hneď po materskej dovolenke sa zamestnala v denníku SME, kde 6 rokov pracovala ako vedúca redaktorka prílohy Škola a rodina. Neskôr vydávala aj vlastný časopis, a pracovala aj pre STV, televíziu TA3 či časopis Markíza.

 

V roku 2006 natočila film Od pôrodu po prvý rôčik.V roku 2009 navrhla reláciu Lekárske omyly a víťazstvá, ktorú dva roky vysielala televízia STV (produkcia MAYA). Jej prvou publikáciou bola praktická knižočka Tehotenstvo s úsmevom, ktorá je stále v predaji.

 

Neskôr sa začala venovať náročnejším témam: za príbeh v časopise Markíza o dievčatku chorom na rakovinu získala Novinársku cenu. Tento príbeh neskôr spísala do mimoriadne emotívnej knihy EMA l Mamy patria do neba. Tohto titulu sa v tlačenej forme predalo 10 000 kusov a dnes je už vypredaný.

 


 

Náročné témy sú to, čo ju baví: V roku 2014 vydala knihu Odsúdená pre život, v ktorej sa venuje mimoriadne náročnej téme – 2. svetovej vojne a koncentračnému táboru. Kniha je súhrnom udalostí, ktoré sa naozaj stali, spojeným do jedného príbehu. Zatiaľ jediným románom, ktorému vládne ľahšia téma – láska – je román Miluj ma, ak to dokážeš, ktorý vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Motýľ. Aktuálne sa venuje svojmu vydavateľstvu BESTSELER, písaniu kníh, a hlavne neziskovej organizácií ŽELAJ SI, pomocou ktorej plní sny ťažko chorým deťom.

 

Rada cestuje, vyrába veci z dreva, venuje sa wakeboadingu, hľadaniu húb a ako pravý vodnár aj záchrane sveta.

 

Jej slogan: Ľudia hovorili, že je to nemožné. Až prišiel jeden, ktorý o tom nevedel, a dokázal to!

 

Štítky: Soňa Rebrová

Zanechajte komentár

Loading...
Loading...